آموزش های دوچرخه سواری

4 استراتژی عالی در دوچرخه‌سواری برای کاهش وزن

دوچرخه‌سواری یک تمرین قلبی عالی است. این ورزش می‌تواند به تقویت سلامت قلب و ریه شما، بهبود جریان خون، افزایش قدرت عضلانی و کاهش سطح استرس شما کمک کند.
علاوه بر این، می‌تواند به شما در سوزاندن چربی و کاهش وزن نیز کمک کند؛ اما برای کاهش وزن، چند نکته وجود دارد که برای یک تمرین دوچرخه‌سواری مؤثر باید بدانید.

در این مقاله در وب سایت شکاری ، ما نگاهی به استراتژی‌هایی خواهیم داشت برای بهینه‌سازی کاهش وزن با دوچرخه‌سواری و گزینه‌هایی که برای دوچرخه‌سواری در محیط‌های مختلف. با ما در خواندن این نوشته همراه باشید.

 

چگونه با دوچرخه وزن کم کنیم

دوچرخه‌سواری اغلب به‌عنوان یک گزینه خوب برای ورزش‌های هوازی معرفی می‌شود. این ورزش به شما امکان می‌دهد در مقایسه با دویدن، ضربان قلب خود را با تأثیر و آسیب کمتری روی زانوها، مچ پا و سایر مفاصل خود افزایش دهید.

همچنین راه خوبی برای کمک به کاهش وزن اضافی است. این به این دلیل است که می‌توانید در حین رکاب زدن، مقدار قابل‌توجهی کالری بسوزانید.

اگر به دنبال کاهش وزن چند کیلویی با دوچرخه‌سواری هستید، در اینجا چهار استراتژی کلیدی برای کاهش وزن آورده شده است:

 

  1. شدت رکاب زدن را افزایش دهید

رکاب زدن با سرعت آرام احتمالاً کمک زیادی به کاهش وزن شما نخواهد کرد. بااین‌حال، اگر به خودتان فشار بیاورید که سخت‌تر کارکنید و شدت دوچرخه‌سواری‌تان را افزایش دهید، پیشرفت بیشتری به سمت هدف کاهش وزن خود خواهید داشت.باید توجه داشته باشید در زمان رکاب زدن بایدبتوانید صحبت کنید و نباید فشار تمرین به قدری باشد که توانایی صحبت کردن را نداشته باشید.

دوچرخه‌سواری مداوم و متوسط ​​حدود 300 کالری در 60 دقیقه می‌سوزاند، اما اگر شدت آن را افزایش دهید، می‌توانید بیشتر از آن بسوزانید.

 

  1. تمرین متناوب با شدت بالا را انتخاب کنید

HIIT یا تناوب با شدت بالا می‌تواند راهی عالی برای به چالش کشیدن بدن شما و حتی کاهش چربی و کاهش وزن باشد، اگر این هدف شما باشد.

HIIT شامل دوره‌های کوتاه تمرین شدید است که متناوب با فواصل تمرینات کم شدت تکرار می‌شود. با دوچرخه‌سواری، تمرین HIIT ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

با سرعتی که می‌توانید در برابر مقاومت بالا به مدت 30 تا 60 ثانیه دوچرخه‌سواری کنید.
سپس، 2 تا 3 دقیقه دوچرخه‌سواری آسان با مقاومت کم انجام دهید.
این الگو را برای 20 تا 30 دقیقه آینده تکرار کنید.

این نوع ورزش می‌تواند به شما کمک کند کالری بیشتری را در زمان کمتری بسوزانید و همچنین تناسب‌اندام قلبی خود را بهبود بخشد و به کاهش چربی نیز کمک کند.

مزایای این کار به همین‌جا ختم نمی‌شود. هنگامی‌که رکاب زدن را متوقف می‌کنید و تمرین شما به پایان می‌رسد، اما متابولیسم شما درگیر می‌شود. این بدان معناست که بدن شما حتی پس از پایان تمرین و بازگشت بدن به حالت عادی و استراحت خود، با سرعت بیشتری کالری می‌سوزاند.

 

  1. کمی بیشتر رکاب بزنید

درست زمانی که فکر می‌کنید به‌اندازه کافی دوچرخه‌سواری کرده‌اید، سعی کنید بازهم رکاب‌ بزنید و کمی جلوتر بروید. این ایده پشت همه تمرینات استقامتی است.

تحقیقات نشان می‌دهد که تمرینات استقامتی ممکن است به سوزاندن چربی کمک کند که به کاهش وزن نیز کمک می کند.
اگر با 10 تا 15 دقیقه دوچرخه‌سواری در یک جلسه شروع کنید، می‌توانید به‌آرامی چند دقیقه به هر جلسه اضافه کنید تا به حداقل 150 دقیقه دوچرخه‌سواری برسید.

 

  1. تمرین متقابل را امتحان کنید

ممکن است یک روز برای یک سواری طولانی در فضای باز با دوچرخه خود رکاب بزنید، پس روز بعد برای بلند کردن وزنه به باشگاه بروید!

برای کاهش وزن باید حداقل 30 دقیقه در یک‌زمان با شدت متوسط ​​دوچرخه‌سواری کنید. برای سوزاندن کالری بیشتر، باید مدت‌زمان بیشتری دوچرخه‌سواری کنید.

همچنین ترکیب دو فعالیت را در یک جلسه تمرین متقابل برای افزایش کاهش وزن پیشنهاد می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دوچرخه‌سواری کنید، سپس ۲۰ دقیقه دیگر فعالیت دیگری را امتحان کنید.

 

سخن پایانی

دوچرخه‌سواری تنها یک تفریح یا حمل‌ونقل نیست، بلکه ورزشی است که باعث سلامتی بدن می‌شود. علاوه بر تناسب‌اندام، کاهش وزن نیز از نتایج شگفت‌انگیز دوچرخه‌سواری است به‌شرط آنکه همراه با رعایت نکاتی باشد. در این نوشتار در وب سایت شکاری سعی کردیم با ارائه استراتژی‌های مؤثری برای کم کردن وزن به همراه دوچرخه‌سواری، آن را برای شما مفیدتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *